Пам'ятка для батьків

 

Пам.ятка для батьків тяжкохворих дітей

ЯК ВРЯТУВАТИ ВАШУ ДИТИНУ

ДО ОДУЖАННЯ ЧЕРЕЗ ПРАВОСЛАВНУ ВІРУ

Ваша дитина тяжко захворіла або травмувалася. Вирішується питання про її майбутнє здоров.я або навіть життя, а значить про ваше щастя чи безмежне горе. Але навіть якщо в вас є гроші на необхідні обстеження, якісні ліки та найкращих лікарів, як вирішиться питання про одужання вашої дитини знає лише Господь Бог.

 

На жаль, дуже часто до Бога люди звертаються в останню чергу, коли вже нічого іншого не допомогло, не принесло одужання. Треба ж робити навпаки - звертатися до Нього в першу чергу. Саме Господь дарує людям життя при зачатті та народженні, і Він же своєю милістю творить дива, даруючи повторно життя та здоров.я тяжко або смертельно хворим. Лікарі, медичне обладнання, ліки – це лише інструменти втілення Господньої волі. З усіх чудес, які творив Ісус Христос на землі і які засвідчені в Святому Евангеліє, найчастішими були саме ЗЦІЛЕННЯ тяжко і безнадійно хворих ПО ВІРІ ЇХ САМИХ або ПО ВІРІ ЇХ БЛИЗЬКИХ, які їх любили.

 

То ж зробіть все що від вас залежить, щоб Господь Бог почув ваші благання, прийняв ваші молитви і зцілив вашу дитину:

- Якщо дитина нехрещена в Православній вірі – негайно охрестить її, і хай хрестик буде весь час на ній.

- Якщо самі нехрещені по Православному обряду – так само негайно охрестіться, і не знімайте свого хреста.

- Якщо дитина в реанімації або їй роблять будь-яку операцію, важливо не те, що ви знаходитесь десь фізично недалеко, у сусідньому приміщенні, а та підтримка, яку ви надаєте дитині в невидимому, але цілком реальному духовному світі. Якщо від вас вже нічого не залежить в плані піклування про ліки, донорську кров чи ще щось, то не витрачайте час та нерви в напруженому очікуванні у коридорі чи передпокої – ви маєте безперестанку МОЛИТИСЯ і краще всього це робити в Храмі Божому – місці особливої присутності Бога. Але треба розуміти, що молитва це не лише повторювання свого прохання. Коли дитині зовсім погано чи коли йде операція, найкраще читати глава за главою Євангеліє або Псалтир скільки вистачить сил.

-

- Якщо дитині до 7 років, то незалежно від того де знаходиться дитина – в лікарні чи вдома, НАЙЧАСТІШЕ ПРИЧАЩАЙТЕ ЇЇ Святих і Животворчих Тайн – Тіла і Крові Христових. Найчастіше як тільки зможе це робити місцевий священник або той, кого ви можете запросити

- Якщо ж дитина старше 7 років, при першій же нагоді нехай посповідається священнику, а потім причащайте її так само якомога частіше на зцілення душі і тіла.

- Попросіть священника провести єлеєпомазування (маслособорування) хворого. Як сказано в посланні апостола Якова «Чи хто з вас занедужає, нехай покличе пресвітерів Церкви і нехай помоляться над ним , помазавши його оливою в ім,я Господнє. І молитва віри зцілить недужого і підведе його Господь; і якщо він гріхи вчинив, простяться йому» (Як.5: 14-15)

- Хай ви або хтось із вашої родини замовить за здоров.я дитини, себе і всіх хрещених членів родини СОРОКОУСТИ в 3х або більше православних монастирях, та поновлюйте їх доки дитина не одужає. За хвору дитину в деяких монастирях можна замовити «неусіпаемую Псалтірь»

 

 ПОКАЯННЯ І ПРОЩЕННЯ

Але найголовне і найцінніше для Бога не наші зовнішні ритуальні дії, свічки, подання записок чи вичитування молитов, а стан нашої душі, нашого серця та думок. Що ми взагалі можемо Йому – Творцю світу і людей, Всемогутньому і ... запропонувати ще, перш ніж покласти усю свою надію на Його милість і сподіватися на повернення здоров.я нашим любим дітям? Чого Він дійсно очікує від нас?

Господь очікує від нас усвідомлення нашої глибокої гріховності та щире найскоріше покаяння в серці та обов.язково на сповіді в церкві у всіх наших гріхах, накопичених з семирічного віку, та рішучого наміру змінити своє життя відповідно до Божих Заповідей.

 

Хвороба, а тим більш серйозна хвороба (або тяжка травма) дитини завжди свідчить про те, що для родини настав час покаяння.

 

ПОКАЯННЯ БАТЬКІВ ЧАСТО Є ЄДИНОЮ МОЖЛИВІСТЮ ВРЯТУВАТИ ДИТИНУ ЧИ ПОВЕРНУТИ ЇЙ ЗДОРОВ.Я.

 

Можливо у розпачі ви запитуєте «Боже,за що?!?». На це питання часто можна досить швидко знайти відповідь, якщо ретельно і чесно співставити своє життя хоча б з 10 Заповідями Божими, і зрозуміти всю глибину своєї гріховності. Якщо ви не знали чи не розуміли заповідей, то незнання Закону Божого може і пом.якшує, але не звільняє вас від відповідальності.

 

« Господь – Бог милосердний і милостивий, довготерпеливий, і многомилостивий та правдивий, що дотримує милість для тисяч, що вибачає провину й переступ та гріх, але не вважає чистим винного, БО КАРАЄ ПРОВИНУ БАТЬКІВ НА ДІТЯХ, І НА ДІТЯХ ДІТЕЙ, І НА ТРЕТІХ, І НА ЧЕТВЕРТИХ ПОКОЛІННЯХ» ( Старий заповіт. 2-га книга Мойсея. Вих.34: 6-7)

 

Перелік гріхів є в багатьох книжках про підготовку до сповіді. Тут назвемо тільки найчастіші і найстрашніші гріхи:

- Практикування магії, заговорів та приворотів;

- Звернення до «бабок», ворожок, екстрасенсів та інших слуг диявола;

- Аборти, бо це є вбивство, і чоловіки так само винні, як і жінки;

- Прокльони на іншу людину, бо це є духовне вбивство;

- Глибокі образи, ви носите в серці на рідних або самі заподіяли їм.

- Блуд і подружня зрада;

- Крадіжка у бідних і вбогих;

- Гординя

- Відчяй

 

Звичайно каяття починається з усвідомлення того чи іншого гріха в принципі, загалом, і це вже добре. Але для повноцінного покаяння та надії на прощення Богом кожен гріх треба раскаяти окремо, «поштучно», так само як вони і робилися. Для цього треба:

1)Згадати гріховний епізод (вчинок, дію, слова, думку);

2)Відчути серцем вину, жаль та сором за скоєним;

3) промовити про себе «Господи, каюся»;

4) Попросити пробачення в того проти кого содіян гріх (або з ким як у випадку блудних гріхів) було вчинено. За неможливістью побочити людину, попросіть пробачення подумки: «Душа (ім..я), прости мені» Помоліться за неї.

5)Завершити покаяння СПОВІДДЮ у священника в церкві, бо Господь через апостолів делегував священникам право відпускати (розв.язувати) гріхи на землі .

 

Не бійтеся і не соромтеся священника – він вже таке чув, що ви його ніякими своїми гріхами не здивуєте і не налякаєте. Вам треба скинути найскоріше з себе гріхи заради вашої дитини. Тому не відкладайте сповідь буцімто через те, що ви ще не знайшли священника який вам до вподоби і викликає довіру. Ви сповідаєтесь Богу, а священник тільки свідок. Хоча звичайно паралельно треба шукати такого священика який буде з вами розмовляти щиро і зацікавлено про ваші проблеми і давати поради.

 

Щоб не за лишити ніяких забутих та нераскаянних гріхів, а серед них можуть бути як раз найважливіші для подальшої долі вашої дитини і родини, краще скласти на папері їх список.

 

Дуже часто складність, для тих хто цього ще ніколи не робив, триденного посту перед Причастям призводить до відкладання, відтягування самої сповіді. Пам.ятайте: головне спочатку якомога швидше покаятися та скинути з себе та з вашої дитини тягар ваших гріхів, бо багато хвороб чи наслідки нещасного випадку просто не дадуть вам стільки часу на правильну підготовку. Інколи буває навіть що є лише одна ніч на покаяння.

- Найскоріше треба простити людям власні образи, особливо в родині, особливо на батьків чи дітей, не кажучи вже про зречення чи прокльони. Всіх простіть, кайтеся і у душ всіх цих людей подумки попросіть прощення за те, що носили на них образу, яка в духовному світі, шкодила як вам так і їм.

-

- Покайтеся за нанесені вами образи іншим людям, щиро скажіть про себе «Господи каюся, душа такого-то прости мені», а найкраще особисто попросити пробачення .

Щире покаяння та сповідь відкриває вам дорогу до Святого Причастя, тобто до поєднання з Господом через прийняття його часточки - Страшних і Животворчих Христових Таїн, його Тіла і Крові Богом, що очищає та посилює вашу молитву за хвору дитину.

- По неділях та православних святах відкладайте всі справи і обов.язково будьте у церкві на ЛІТУРГІЇ і від початку і до кінця, і не просто ставте свічки, стійте і слухайте, але моліться в собі і намагайтеся кожного разу сповідатися і причащатися ТІЛА і КРОВІ ХРИСТОВОГО – тільки через літургію і через ПРИЧАСТЯ може людина освятитися і отримати благодать Божу. Якщо жорсткі обставини не дозволяють бути на службі саме у неділі, то обов.язково відвідайте літургію у будні;

-

Що ще ми можемо зробити для своєї дитини, якщо хвороба та лікування важке, складне, дороге і з невизначеним результатом?

- якщо були невінчані – треба якнайшвидше ПОВІНЧАТИСЯ. Якщо Господь дав нам життя та другу половину, то чому ми живемо з нею без Його благословіння на шлюб через ВІНЧАННЯ? Це таїнство перетворить гріховне співжиття на законне і благословенне, і благословить Божою благодаттю ваших дітей, що створить для них потужний захист;

-

- Почніть робити СПРАВИ МИЛОСЕРДЯ: якщо ж ви самі бідні і не можете творити милостиню грошима, то просто якось допомагайте іншим людям, навіть добрим словом, особливо тим кому гірше за вас. Хоча Господь заповідав будь-кому віддавати десяту частину свого доходу нужденним або церкві.

-

- Як простили образи, так і простіть чиїсь борги. Як вибачилися перед людьми, так і поверніть свої борги людям, якщо можете. (мова йде не про кредити)

-

- Кожного дня треба читати ранішні та вечірні МОЛИТВИ. Ранішне чи вечірне правило навіть у повному обсязі забирає не більше 15-20 хвилин, тому не кажіть собі, що не маєте часу – просто порахуйте скільки часу ви дивитися телевізор або розмовляєте з кимось про неважливі для життя речі. Читайте хоча б по одній главі Євангеліє кожен день за здоров.є вашої дитини. Краще всього читати молитви перед іконами та з запаленою свічкою чи лампадкою. Але молитися треба серцем, а не вустами. Ваша молитва впливає на стан дитини, на рішення та дії лікарів, в тому числі і на правильний і своєчасний діагноз, на надходження благодійної допомоги, тому моліться за лікарів та благодійників.

-

- Дякуйте Богові за кожне навіть невелике покращення чи чиюсь допомогу;

-

- Почніть дотримуватися щотижня одноденних постів у середу та п.ятницю, а також багатоденних протягом року (Великого, Різдвяного, Петро-Павлівського та Успенського). ПІСТ – це жертва Богові через утримання від м.яса, яєць, молочних продуктів, а часто і від риби, від переїдання та алкоголю, від розваг та від сексу. Піст – це більш часте відвідування церковної служб, більш ревна молитва, намагання жити в мирі, злагоді і любові з ближніми;

-

- Щоденно зранку давайте дитині до їжі та ліків СВЯЧЕНУ ВОДУ та шматочок ПРОСФОРИ. Взагалі хвору дитину можна поїти та обтирати свяченою водою протягом всього дня . Вода для того і освячується в храмі, щоб нею лікувати;

-

- Ваше ПОМЕШКАННЯ має бути освячене, палата в лікарні також, біля ліжечка дитини, в її полі зору мають бути іконки Ісуса Христа, Матінки Божої та святого, на честь якого дитина була охрещена. Вдома бажано щоб ікони висіли на східній стороні і поруч не було телевізора, якихось картин або фотографій.

-

- На все накладайте хресне знамення – на їжу, на воду чи інше пиття, на ліки, на крапельницю, на те місце, що в дитини болить.

-

- ВІДВІДУЙТЕ самі, а якщо можливо то і з дитиною ПРАВОСЛАВНІ СВЯТИНІ і – чудотворні ікони та мощі святих угодників і з вірою прикладайтеся разом до них Просіть в святих молитв за вас «Святий ... моли Бога за нас». Так само відвідуйте святі джерела, купайтеся в них з вірою і надією, набирайте воду з собою.

-

- Навчіть та заохочуйте молитися саму дитину - хай теж духовно працює на своє одужання замість того, щоб дивитися фільми та мультики , читати книжки чи блукати в Інтернеті, або взагалі занепадати духом у мовчазній депресії. Контролюйте,що дивиться чи що читає ваша дитина, бо якщо вона дивиться щось про екстрасенсів, вампірів, про вільні молодіжні сексуальні стосунки чи слухає постійно сучасну музику або читає книжки про Гарі Потера, чи «Сутінки», то це не на добро.

-

- Якщо отримали благодійну допомогу, то поводьтеся з цими коштами максимально чесно та прозоро, не використовуйте їх на якісь інші потреби своєї родини крім лікування та харчування, щоб не взяти на себе гріха обману та крадіжки. Помоліться і подякуйте Богові за людей, що вам допомогли

-

- Киньте курити, бо куріння походить від індейських південноамериканських обрядів поклоніння демонам і насправді таким і є

-

-

- Попросіть старше покоління своєї родини почати робити те саме.

 

Але роблячи все це не думайте «я тобі Боже піст, свічки, пожертви, вінчання,а ти мені гарантоване одужання дитини». Бо все вишеперелічене ви маєте робити навіть тоді, коли у вас ніхто не хворіє. Тому робіть і наполегливо благайте Господа про допомогу і смиренно і терпляче очікуйте її.

 

НЕ ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО СПРАВ ТЕМРЯВИ

Ні в якому разі самі НЕ ХОДІТЬ ДО «БАБОК», екстрасенсів, цілителей, «білих магов», ворожок, і ТИМ БІЛЬШ НЕ ВОДІТЬ ДО НИХ ХВОРИХ ДІТЕЙ. Бо всі ці люди – слуги сатани, яких Бог затаврував ще в Старому Завіті. «А душа, яка звертається до померлих духів та до чарівників, щоб блудити з ними, - то Я зверну Своє лице проти тієї душі, -- і винищу того з-посеред народу його» (3-а книга Мойсея, 20:6). Під якими б безневинними та цивільними назвами вони б не маскувалися, якби переконливо екстрасенси не розповідали чогось по телевізору або в рекламі в газетах, чого б вам не радили «добрі» знайомі - не слухайте їх, навіть якщо комусь це тимчасово на короткий строк й допомогло. Бо крім здоров.я ваша дитина разом з вами трохи згодом втратить ще й безцінну душу. Також суворо забороніть ходити до цих слуг сатани іншим членам родини.

 

Якщо ж ви вже на жаль скористалися їх диявольськими послугами, то найскоріше від усього серця покайтеся в цьому перед Богом та тричі відречіться від зв.язку з ними на сповіді в церкві. Теж саме стосується ваших батьків. Саме звернення у минулому до ворожок, бабок, екстрасенсів, знахарів для зняття порчі, через життєві проблеми або бажання взнати майбутне, приворожити людину або навпаки зробити комусь зло, могло стати причиною хвороби вашої дитини, бо те, що вони роблять , робиться не Божою, а нечистою силою. Так само і навіть гірше, якщо хтось з вашої родини сам практикував якісь обряди, заговори, привороти чи гадання.

 

Звичайно в домі не має бути ніяких зображень чи фігур якихось чужих богів, заговорених амулетів, оберегів, сумішей, води, чи магічних предметів, принесених від магів, колдунів, відьом, ворожок чи як сувеніри привезених з якихось екзотичних країн. Треба якнайшвидше позбавитися усієї магічної, астрологічної, нумерологічної, чи іншої антихристиянської літератури.

 

РОДОВІ ГРІХИ

Відповіді на питання «ЗА ЩО?» одразу може й не бути, якщо наприклад мати хворої дитини дійсно не знаходить за собою смертних гріхів та цілком можливо не знає про гріхи батька, або навпаки батько дитини не знає гріхи матері. Або взагалі хвороба чи травма як покарання або попередження і привід до навернення та покаяння всього роду прийшла за гріхи дідів-прадідів, бабусь-прабабусь.

 

Часто кажуть «родове прокляття» або «родова порча». Але це лукаві слова, бо цей міф дозволяє на «знятті порчі чи прокляття» заробляти екстрасенсам, ворожкам та іншій нечисті, та ще далі відштовхувати вас та ваших рідних від Бога в напрямку пекла .

Що реально існує і впливає на життя та здоров.я так це РОДОВІ ГРІХИ

 

«... БО КАРАЄ БОГ ПРОВИНУ БАТЬКІВ на дітях, І НА ДІТЯХ ДІТЕЙ, і на ТРЕТІХ, і на ЧЕТВЕРТИХ ПОКОЛІННЯХ» ( Старий заповіт. 2-га книга Мойсея. Вих.34: 6-7)

«Коли Господь прощає померлих грішників, тоді їх гріхи не лягають на плечі нащадків. У цьому й полягає сенс церковних молитв за померлих щоб, Господь пробачив їм гріхи та щоб покарання не впало на їх дітей " (Святитель Миколай Сербський)

 

Тому так важливо «відмолювати» померлих предків та залучити до негайного покаяння старше покоління в родини – бабусь і дідусів хворої дитини. Навіть радянські часи, не кажучи вже про сатанинські часи революції, Голодомору, репресій та війни, попри всю теперішню ностальгію за начебто добрим, дружнім, безкорисним і високоморальним життям – це величезна скриня з гріхами. Бо дуже багато людей жило без хрещення, без віри, без Бога і його шанування, без знання Закону Божого та його дотримання, без вінчання, без відспівування померлих. Аборти (убивства) робилися легко, без роздумів, у величезній кількості, а анонімки (лжесвідоцтва) писалися мільйонами. А споконвічні людські гріхи такі як гординя, заздрість, злоба та ненависть до ближнього, приниження його словом чи ділом, перелюб та всі інші не усвідомлювалися взагалі як гріхи, не були покаяні, сповідані та відпущенні, а значить накопичувалися жахливим тягарем практично є на кожному роду, який давить на вас та на ваших дітей. Таке враження, що сьогодні швидкість нагромадження гріха випереджає розвиток медицини, і тому ані система охорони здоров.я не справляється з наростаючим потоком хворих, ані науковий прогрес не встигає за ускладненням хвороб.

 

Треба замовляти сорокоусти за всіх спочилих прямих предків, імена яких ви знаєте, але тільки якщо вони були хрещеними в православній вірі і не були самогубцями. А найкращим шляхом пом.якшення гріхів предків є милостиня та справи милосердя. Дні ж їх пам.яті – річниці смерті та народження треба вшановувати не застіллям, а перш за все паніхідою в церкві та допомогою нужденним.

 

НАЙГОЛОВНІШІ МОЛИТВИ

Чотири молитви треба знати напам.ять і часто, або взагалі безперервно про себе промовляти їх.

 

Молитву Ісусову «Господи Иисусе Христе, Сыне Божий, помилуй мя грешного». (або її короткий варіант «Господи помилуй»)

 

Отче наш, молитва Господня:

Отче наш, Иже еси на небесех! Да святится имя Твое, да приидет Царствие Твое, да будет воля Твоя, яко на небеси и на земли. Хлеб наш насущный даждь нам днесь; и остави нам долги наша, якоже, и мы оставляем должником нашим; и не введи нас во искушение, но избави нас от лукаваго.

 

«Богородице Дево, радуйся, Благодатная Марие, Господь с Тобою; благословена Ты в женах и благословен плод чрева Твоего, яко Спаса родила еси душ наших».

 

«Богородіце Діво радуйся Благодатна Маріє, Господь с тобою, благословенна ти в жонах і благословен плід утроби твоєї, бо ти породила Спаса душ наших».

 

Промовляйте їх з вірою і надією особливо у ті моменти, коли вам неймовірно важко і духовно, і фізично, коли відчай і втома починають вас долати – Господь зі своєю Пречистою Матір.ю почують вас і допоможуть вистояти в боротьбі, бо не буває молитви непочутої.

Якщо ви хрещений і у вірі своїй сподіваєтесь на допомогу Всевишнього, то ви маєте знати і розуміти те, в що ви разом з усіма православними віруєте.

 

СИМВОЛ ВІРИ:

1. Верую во единаго Бога Отца, Вседержителя, Творца небу и земли, видимым же всем и невидимым.

2. И во единаго Господа Иисуса Христа, Сына Божия, Единороднаго, Иже от Отца рожденнаго прежде всех век; Света от Света, Бога истинна от Бога истинна, рожденна, несотворенна, единосущна Отцу, Имже вся быша.

3. Нас ради человек и нашего ради спасения сшедшаго с небес и воплотившагося от Духа Свята и Марии Девы, и вочеловечшася.

4. Распятаго же за ны при Понтийстем Пилате, и страдавша, и погребенна.

5. И воскресшаго в третий день по Писанием.

6. И возшедшаго на небеса, и седяща одесную Отца.

7. И паки грядущаго со славою судити живым и мертвым, Егоже Царствию не будет конца.

8. И в Духа Святаго, Господа, Животворящаго, Иже от Отца исходящаго, Иже со Отцем и Сыном спокланяема и сславима, глаголавшаго пророки.

9. Во едину Святую, Соборную и Апостольскую Церковь.

10. Исповедую едино крещение во оставление грехов.

11. Чаю воскресения мертвых,

12. И жизни будущаго века. Аминь.

 

День має починатися з вранішніх молитв та закінчуватися вечірніми. Вони є у всіх молитовниках. (також усі молитви ви можете знайти у нас на сайті в розділі «БІБЛІОТЕКА». Але можливо вам фізично важко їх прочитати в повному обсязі. Христос сказав «Милості прошу, а не жертви». Для тяжкохворих або дуже втомлених існує скорочене «правило» Св. Серафіма Саровського. По цьому правилу на початку і наприкінці дня читайте :

• Боже, будь милостивий до мене грішного.

• Боже, очисти всі гріхи мої перед тобою.

• Створивший мене Господи, помилуй мене.

• Без числа согрішив я Господи, прости мені.

• Владичиці моя, Пресвятая Богородиця, спаси мене грішного.

• Святі Архангели та Ангели і всі святі, молить Бога за мене, грішного.

• Ангеле хранителю, мій святий, від усякого зла охорони мене.

• Святий (апостоле або мученице або преподобний отче -....) моли Бога за мене. (тут маються на увазі святі на честь яких були охрещені ви та ваша дитина)

Потім ОТЧЕ НАШ – 3 рази, БОГОРОДИЦЄ, ДІВО – 3 рази, СИМВОЛ ВІРИ -1раз

Зранку дуже важливою є молитва за здравіє та за упокій рідних і близьких з конкретним переліком імен.

 

СПЕЦІАЛЬНО ДЛЯ МАТЕРІВ

Заради майбутнього своїх дітей простіть своїх непутящих чоловіків, особливо колишніх чоловіків, як би це було не важко і якого тільки зла вони вам не заподіяли. У крові вашої дитини ваша кров і кров вашого колишнього чоловіка. Але ж не може одна частина крові ненавидіти іншу – добра з того не буде.

Якщо ви зараз живите з якимось іншим чоловіком то або вінчайтеся, або просто припиніть тілесне співжиття з ним, щоб у будь-якому разі не примножувати блудний гріх і тим самим не зводити на ніщо свої молитви до Бога за хвору дитину ,

 

СПЕЦІАЛЬНО ДЛЯ ЧОЛОВІКІВ

Ініціатива вінчання має виходити від вас.

Ваші дії, молитви, покаяння та дотримання заповідей так само важливі для спасіння дитини, як і молитви матері.

Ви як справжні чоловіки намагаєтесь заробити максимум грошей на лікування, але НЕ ПРАЦЮЙТЕ У НЕДІЛЮ, бо це не допоможе – навіть 500 грн. зароблені в неділю не вирішать ситуації, але ви втратите значно більше і навіть не буде знати чого ви втрачаєте. В цей день ви маєте бути в церкві, щоб не порушувати 4-ту заповідь «Шість днів працюй і роби діла свої, а день сьомий – Господу Богу твоєму».

НЕ ХОДІТЬ «НАЛІВО» поки дружина в лікарні з дитиною чи їй просто не до сексу з вами – додаткові ваші гріхи зменшують шанси вашої ж дитини

На превеликий жаль значний великий відсоток чоловіків, коли їх дитина починає тяжко хворіти або стає інвалідом, кидають і жінку , і дитину. і тікають. Але ж від совісті та від Бога втекти неможливо. Хвора дитина то є ваше спільне випробування чи навіть хрест, яка послана вам обом. Втеча від власної хворої дитини, полишення її не тільки без моральної підтримки, але й без матеріальної допомоги є гріх проти 6-ої заповіді «НЕ УБИЙ», бо полишення навіть чужих безпомічних людей без допомоги дорівнює повільному вбивству. Тому не думайте, що «звільнившись» від хворої дитини та її вбитої горем матері, ви побудуєте своє щастя в десь іншому місці, з іншою жінкою. Це жорстока і безпідставна ілюзія.

ТОЖ ПРИМНОЖТЕ СВОЮ ЛЮБОВ ОДНЕ ДО ОДНОГО І ДО СВОЄЇ ДИТИНИ І СПОДІВАЙТЕСЯ ЦІЄЮ ЛЮБОВ.Ю З БОЖОЮ ПОМІЧЧЮ ПЕРЕМОГТИ ХВОРОБУ

 

Вибір мови

Календарь